خانه > استاد به روایت دیگران > امیرحسین فردی قلم به دست خیلی‌ها داد
امیرحسین فردی قلم به دست خیلی‌ها داد

امیرحسین فردی قلم به دست خیلی‌ها داد

خسرو باباخانی می گوید مرحوم امیرحسین فردی معلم بسیاری از نویسندگان بوده و قلم دست بسیاری از آن ها داده است.
این نویسنده در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: «امیرحسین فردی معلم ما بود و این حرف در حد تعارف نیست، چرا که او مسیر بسیاری از ما را تغییر داد و اگر اکثر ما قلم به دست گرفتیم به خاطر او بود.»

باباخانی همچنین یادآور شد: «فردی جزو نویسندگانی بود که خودشان از آثارشان بهتر بودند، آثار خیلی از نویسندگان را می‌خوانیم ولی وقتی با آن‌ها از نزدیک آشنا می‌شویم می‌بینیم اصلا آن‌طوری که فکر می‌کردیم نیستند.»

خسرو باباخانی که اولین بار سال 64 با امیرحسین فردی که مدیر کیهان بچه‌ها بود ملاقات کرد می‌گوید: «آقای فردی بسیار آرام و منطقی بود و جلساتی که در مسجد جوادالائمه برگزار می‌شد با جاذبه‌ای که داشت ما را به خود جذب کرد. یادم نمی‌آید که فردی هیچ وقت قصه خوانده باشد. او خیلی منصفانه نقد می‌کرد و در ذوق افراد نمی‌زد. از آن جمع تنها 3 یا 4 نفر نویسنده شدند، آقای فردی جاذبه زیادی داشت. شخصیت ایشان باعث شد پایبند جلسات شدم.»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>