خانه > اخبار و رویدادها > کتاب داستان زندگی امیرحسین فردی ؛ برگزیده جشنواره‌‌ کتاب کودک و نوجوان
کتاب داستان زندگی امیرحسین فردی ؛ برگزیده جشنواره‌‌ کتاب کودک و نوجوان

کتاب داستان زندگی امیرحسین فردی ؛ برگزیده جشنواره‌‌ کتاب کودک و نوجوان

هفدهمین جشنواره‌‌ کتاب کودک و نوجوان برترین‌های خود را اعلام و از نویسندگان و پدیدآورندگان این آثار در مراسمی ویژه تقدیر کرد.

در مراسمی که عصر دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رئیس و دبیر هفدهمین جشنواره‌‌ کتاب کودک و نوجوان و جمعی از هنرمندان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری حجاب در تهران برگزار شد، هیئت داوران در ۹ بخش از جمله شعر، داستان تالیف و ترجمه، علمی‌آموزشی، نمایش‌نامه‌نویسی، تصویرسازی و گرافیک، آثار دینی و… برترین‌های یک‌سال گذشته را معرفی کرد.

داوری بخش زندگی‌نامه‌نویسی را مهدی کاموس، حسین بکایی و حبیب یوسف‌زاده بر عهده داشتند که در بیانیه نهایی خود، پیشنهادهایی را برای پدیدآورندگان و ناشران این حوزه مطرح کرده‌اند؛ سیاست‌گذاری مدیران و ناشران در حوزه‌ی تولید زندگی‌نامه برای کودکان و نوجوانان، تقویت حوزه‌ی نقد و بررسی زندگی‌نامه‌ها، تولید آثار نظری در زمینه‌ی زندگی‌نامه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان و برگزاری جلسات علمی‌پژوهشی درباره‌ی ضرورت زندگی‌نامه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان از پیشنهادهای این گروه داوری برای تقویت آثار این حوزه بوده است.

هیأت داوران بخش زندگی‌نامه‌نویسی ، لوح تقدیر و کارت هدیه‌ی بیست میلیون ریالی را به کتاب « امیرحسین فردی » اثر علیرضا متولی به‌دلیل روایت شیرین از زندگی یکی از پیشکسوتان عرصه‌ی ادبیات کودک و نوجوان ایران از انتشارات مدرسه تقدیم کرد.

لوح تقدیری نیز به پاس تولید کتاب « امیرحسین فردی » به سید احمد حسینی مدیر انتشارات مدرسه اهدا گردید.

هفدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان، درحالی برگزیدگان خود را معرفی کرد که بخش نمایشگاه آن با حضور ۴۷ ناشر تخصصی از ۱۸ تا جمعه ۲۴ بهمن همه‌روزه از ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر پذیرای خانواده‌ها و دانش‌آموزان است.

وب سایت امیرحسین فردی ، این موفقیت را به پاس تلاش در نگارش اثر والای زندگینامه داستانی امیرحسین فردی در مدت یک ماه از درگذشت زنده یاد فردی تا مراسم چهلم، به نویسنده گرانقدر، جناب آقای علیرضا متولی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال سلامتی و موفقیت های روزافزون ایشان را مسئلت می نماید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>