خانه > اخبار و رویدادها > ⁣رونمایی از مجموعه یادداشت‌های امیرحسین فردی در نمایشگاه کتاب
⁣رونمایی از مجموعه یادداشت‌های امیرحسین فردی در نمایشگاه کتاب

⁣رونمایی از مجموعه یادداشت‌های امیرحسین فردی در نمایشگاه کتاب

انتشارات مدرسه، ۵ جلد از مجموعه یادداشت‌های امیرحسین فردی را به چاپ رسانده و روز چهارشنبه در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌کند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی انتشارات مدرسه، عناوین این مجموعه ۱۰ جلدی که ۵ جلد آن در نمایشگاه رونمایی می‌شود، عبارتند از: «کوچه‌های بی‌درخت»، «آخرین مسافر یک اتوبوس»، «قصه‌ باغی که باغبانش رفته باشد»، «در رویاهای مهتابی آن نقاش چینی» و «کاش می‌توانستم با مورچه‌ها حرف بزنم».
گردآوری این مجموعه به همت مریم فردی (فرزند زنده‌یاد فردی) دستاورد مهمی در بزرگداشت نویسنده آن است. این مجموعه یادداشت‌هایی است که مدیرمسئول و سردبیر کیهان‌بچه‌ها در زمان مسئولیت خود در این نشریه نوشته بود.
امیرحسین فردی، پایه‌گذار مردمی‌ترین کلاس‌های قصه‌نویسی در ایران است که از آن به عنوان شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه علیه‌السلام یاد می‌شود. او همچنین یکی از موسسان حوزه هنری بود که همزمان، سردبیری و مدیرمسئولی کیهان بچه‌ها را نیز به مدت بیش از ۲۷ سال بر عهده داشت. تأسیس و مدیریت مجله کیهان علمی، عضویت در شورای داستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عضویت در شورای داستان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، پایه‌گذاری و دبیری جشنواره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، دبیری جشنواره ادبیات داستانی بسیج، مدیریت کارگاه قصه و رمان حوزه هنری و مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی این نهاد از سوابق و مسئولیت‌های اجرایی مرحوم امیرحسین فردی بود.
نویسنده رمان پرفروش «اسماعیل» در پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ دیده از جهان فرو بست.
قرار است مجموعه یادداشت‌های زنده‌یاد فردی، روز چهارشنبه، بیستم اردیبهشت از ساعت ۱۷:۳۰ در حاشیه برنامه‌های نمایشگاه کتاب تهران در غرفه انتشارات مدرسه رونمایی شود.

پایگاه اینترنتی زنده یاد امیرحسین فردی از آقایان محمد ناصری، ناصر نادری و حبیب یوسف زاده که در تدوین این مجموعه حضور موثر و مستمری داشتند، تشکر و قدردانی می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>